ULİSAM, Türkiye’nin geleceğini düşünenlerin adresidir ve ‘Türkiye’yi dünyaya, dünyayı Türkiye’ye’ taşıma gayesindedir.

Ülkemizin ve Türk coğrafyasının, yarının dünyasında var olması için düşünce üretmekte, politikalar geliştirmektedir.

 

İç ve dış politikadan ekonomiye, toplumsal konulardan eğitime, güvenlikten hukuka kadar kamuoyunu ve karar alıcıları ilgilendiren ulusal, bölgesel ve küresel konularda çalışmalar yapmaktadır.

Uluslararası çözüm ortaklarıyla birlikte lider bir Türkiye gücüyle mutlu bir dünya inşa edilmesi yolunda çaba göstermektedir.

 

Kuruluş Tarihçesi

2005

EYPASAD

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanları ile birlikte bir girişimin sonucunda EYPASAD, (Eğitim ve Yönetimde Politika Analizleri ve Stratejik Araştırmalar Derneği) adı ile kurulmuş

2005

Ankara

2008

TESAM

Daha sonra 2008 yılında yeni bir oluşumla Türkiye Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (TESAM) ile birlikte çalışmalarına devam etmiştir. Aynı dönemde Ankara Bilim Platformu oluşturulmuş, üniversitelerimizin ve kamu kurumlarının futuristik yaklaşımlar sergilemesine zemin hazırlanmıştır.

2008

Ankara

2015

ULİSAM

2015 yılında tüm bilimsel oluşumlar ve etkinlikler ULİSAM (Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) çatısı altında bir araya getirilerek akademik ve bilimsel çalışmalarına devam etmekteyiz.

2015

Ankara

Subscribe for free resources and news updates.

  Your Name *

  Your Email *

  Joing our Newsletter

  Contact Us

  Address:
  38 Oatland Avenue Chicago, Illinois 283020

  Tel: 0800 390 9292
  E-mail: hello@movedo.com

  All Rights Reserved ® Movedo 2018